חביבי-קובץ' משרד עורכי דין

באילו מקרים תוכלו לפנות אל עורך דין דיני עבודה מומלץ?

אחד מהנושאים הסבוכים ביותר במדינת ישראל הם יחסי עובד מעסיק, כאשר כל אחד רואה את החוק מזווית אחרת וינסה לפרש את החוק לטובתו. זוהי אולי הסיבה לכך שלא מעט תיקים מגיעים לבית הדין לענייני עבודה עם סכסוכים בנושאי יחסי עבודה. סכסוכים בין העובד לבין המעסיק יכולים להתרחש בלא מעט נושאים ולכן כדאי לדעת בדיוק מתי יש צורך להיזדקק לשירותיו של עורך דין. לא תמיד ניתן לפתור את הסוגייה באופן עצמאי או בתוך כותלי מקום העבודה, לעיתים לא תהיה ברירה ותצטרכו איש מקצועי ומנוסה.

כמובן שלא על כל עניין קטן צריך לפנות לעורך דין דיני עבודה מומלץ. אנו ננסה לעשות לכם סדר, בכך שתוכלו להבין בדיוק מתי רצוי לפנות לעורך דין. מהם המקרים הסבוכים ביותר, שבהם לא יהיה לכם מנוס מאשר ייצוג מקצועי של עורך דין מנוסה, מקרים בהם אם לא תפנו לעורך דין תהיו עלולים למצוא את עצמכם בעמדה נחותה מול המעסיק.

אי תשלום פיצוי פיטורין

יש כאלה שיגידו כי מדובר על הסוגייה הלוהטת ביותר ביחסי עובד ומעסיק ויש לכך סיבה. בכל הנוגע לסוגיית הפיצויים, בדר"כ העובד יבקש לקבל פיצויים על כל השכר שלו ועל כל תקופת עבודתו, ואילו המעסיק יחפש לחסוך ולשלם על מה שנראה לו כחובה ועל השאר – יוותר. מסיבה זו, בלא מעט מקרים ניסיונות ההידברות עולים בתוהו ואין מנוס מלבד לפנות לעורך דין מקצועי ובאמצעותו לבית המשפט. במקרה כזה רצוי לא לפנות לבד לבית המשפט בעצמכם כדי למקסם את הסיכויים לקבל את מה שמגיע לכם על פי דין בעזרתו של עורך דין דיני עבודה מומלץ.

יש לוודא כי תקבלו את כל מה שמגיע לכם, לעיתים אפילו תגלו שמגיע לכם יותר ממה שחשבתם בתחילה. עורך דין מנוסה יוכל לחקור את תלושי השכר לעומק ולחשב בדיוק מה מגיע לכם. 

עורך דין דיני עבודה מומלץ שומר על זכויות העובדים

האם אתם יודעים כי בתור עובדים במקום עבודה, מגיעות לכם זכויות בסיסיות? לא הרבה בעלי עסק ידאגו לעדכן אתכם על כך. אך אם אתם מרגישים כי מסיבה כזאת או אחרת הזכויות שלכם נפגעו, חשוב שיהיה מי שייצג אתכם אל מול מקום העבודה. עורך דין מנוסה ידע להסביר לכם בדיוק מהן הזכויות המגיעות לכם על פי הדין.

לאחר שתתייעצו עם עורך דין תוכלו לדעת כיצד יש לפעול, בין אם עליכם לנסות להגיע להסדר עם המעסיק, או לפנות אל בית המשפט. עורך דין ידע להתוות לכם את הדרך הנכונה לפתור את הבעיה.

הרעת תנאים במקום העבודה

תדמיינו לכם מצב שבו הייתם מקבלים תנאים מסוימים, אך מסיבות כאלה או אחרות המעסיק החליט לשנות את אותם תנאי העסקה לרעתכם, בין אם במכוון – למשל הקטנת משרה, ובין אם הנסיבות אילצו את המעסיק להרע את התנאים – למשל מעבר מקום העבודה למרחק ניכר מהמקום בו היה, או אפילו משבר הקורונה שגרם ללא מעט עסקים להיסגר, או לפטר את עובדיהם. לא מעט שכירים היו מקבלים את המצב הזה בלית ברירה, אך בפועל עובד שתנאיו הורעו זכאי לזכויות מסוייממות מכוח הדין. הרעת תנאים היא מצב שממנו סובלים לא מעט שכירים, מצב שמחייב התייעצות עם עורך דין על מנת לבחור את הדרך הנכונה. קחו בחשבון כי לא תמיד המצבים הללו צריכים להסתיים בבית המשפט ובניהול נכון של הסכסוך ניתן לסיים אותו בהבנה בין שני הצדדים.

בעזרת עורך דין דיני עבודה מומלץ, תוכלו להביא את עצמכם למצב שבו יתכן ואף התנאים יחזרו לקדמותם. 

עורך דין דיני עבודה מומלץ ילווה אתכם בשיחות שימוע

שיחת שימוע לפני פיטורין זו אחת מהזכויות החשובות ביותר של כל עובד וחשוב מאוד לשמור עליה. לא מעט מעסיקים אינם פועלים על פי הדין ומפטרים ללא עריכת שימוע לעובדים. גם אם זומנתם לשימוע, חשוב מאוד שהוא יתבצע על פי הדין הקיים ועל פי כל הכללים, כך שגם אם תפוטרו זה יהיה ממניעים ומסיבות שהן מספיק מוצדקות.

כך שבין אם זומנתם לשיחת שימוע ובין אם לאו – תמיד חשוב להתייעץ עם עורך דין, לדוגמא במידה ואתם מתגוררים באזור פתח תקווה והסביבה כך תחפשו משרד עורכי דין בפתח תקווה.שיוכל לסייע לכם במקרה ולייעץ לכם כיצד להתנהל.

פנייה לעורך דין יעזור לכם להיות להיות בטוחים כי הליך הפיטורין כולו התבצע בדרך הראויה והנכונה וכי השמעתם את דברכם. עורך הדין ילווה אתכם לכל אורך הדרך וידאג לוודא כי תקבלו את כל מה שמגיע לכם מכוח החוק מבחינת הזכויות שלכם.

מאמר זה אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו ככזה, כל מקרה נבחן לגופו על פי נסיבותיו

דילוג לתוכן