חביבי-קובץ' משרד עורכי דין

ייפוי כוח מתמשך עלות

ייפוי כוח מתמשך

כאשר לקוח פוטנציאלי מברר לגבי ייפוי כוח מתמשך עלות הוא בוודאי יכול להיווכח שמדובר במחיר סביר ושווה לכל כיס. יש לקחת בחשבון שכלי משפטי זה הוא כלי מעולה שיש לו מספר יתרונות בהשוואה לאלטרנטיבות האחרות הקיימות בעולם המשפט לאנשים המבקשים לדאוג לעתידם האישי, הרכושי והבריאותי.

מהו למעשה ייפוי כוח מתמשך עלות ?

עלות ייפוי הכוח נגזרת ממספר הגורמים להם מייפה הכוח (להלן: "הממנה") מבקש לתת ייפוי כוח, מספר הפגישות שנראה כי יידרשו על מנת להשיג את מקסימום המידע מן הממנה ולהבין היטב את רצונותיו באשר לניהול הכספים שלו ולהתנהלות במצב חירום בזמן שהממנה לא יהיה מודע למצבו ולמעשיו ולמעשה לא יהיה כשיר לקבל החלטות הקשורות בו, מבחינה בריאותית ומבחינה פיננסית.

ייפוי כוח מתמשך אינו צוואה ולמרות זאת יש להיכנס לפרטי הפרטים עם הממנה כדי לעמוד על רצונו ולפרט זאת עד כמה ברור שניתן כדי לאפשר, במידה וייפוי הכוח ייכנס לתוקפו, למלא אחר רצונותיו אלו באופן הטוב ביותר.

מה היה לפני ייפוי כוח מתמשך עלות ?

בעבר הכלי המשפטי היחיד שעמד לרשות משפחתו של אדם, שהגיע למצב בו הוכרז כאדם לא כשיר, היה למנות אפוטרופוס דרך הליך בבית המשפט, הליך שלא תמיד הסתיים כפי שהיה רוצה אותו אדם, או משפחתו.

לפני מספר שנים, הכנסת הכניסה תיקונים בחוק האפוטרופסות שיאפשרו לאדם, בעודו נמצא במצב כשיר והוא יכול לבקש מי יידאג לו ולנכסיו במידה ויהפוך ביום מן הימים לאדם שאינו כשיר להחליט את החלטותיו לבד.

היתרונות שבעריכת ייפוי כוח מתמשך עלות

כאמור לעיל, ייפוי כוח מתמשך נותן לממנה את זכות לבחור מי יטפל בו, מי ידאג לו, במי הוא נותן את אמונו. בעבר, כאשר הליך האפוטרופסות היה לאחר שאדם כבר היה לא כשיר, היו לא מעט פעמים בהם חלק מהמשפחה התנגדה למינוי החלק האחר של המשפחה, דבר זה גרר את כל המשפחה להתדיינויות ארוכות בבתי המשפט בעוד האדם חסר הישע נמצא בתווך וסובל מכך שאין לו עדיין אפוטרופוס.

לא רק זאת אלא גם זאת, יש מקרים בהם בית המשפט ממנה גורם החיצוני למשפחה, בעיקר במשפחות עם סיכסוכים מתמשכים אשר אינן מצליחות להגיע לכלל הסכמה מי יטפל באדם החסוי, הגורם החיצוני יכול שיהיה עו"ד שישמש כאפוטרופוס מקצועי, אותו גורם חיצוני, יהיה טוב ככל שיהיה, לא הכיר את האדם הלא כשיר כפי שמשפחתו מכירה אותו.

היגררות לבין כותלי בית המשפט עלולה לגרום להוצאות כספיות גדולות ומיותרות שאת כולן ניתן למנוע באמצעות עריכת ייפוי כוח מתמשך עלות יחסית נמוכה.

מינוי מראש של מיופה כוח באמצעות ייפוי כוח מתמשך מאפשר לממנה למנות לתפקיד המיופה כוח את מי שהוא רוצה שידאג לו, ובמידה ויש לממנה מספר ילדים – חתימה על ייפוך כוח מתמשך היא הכרח, כדי למנוע אי הסכמות בעתיד לגבי אופן הטיפול בו ו/או ברכושו. רק הממנה יחליט את מי הוא מעדיף ולא בית המשפט שאינו מכיר אותו.

מי יכול לערוך ייפוי כוח מתמשך עלות ?

חשוב לברר לגבי ייפוי כוח מתמשך עלות רק אצל עורכי דין שעברו הכשרה מיוחדת לשם כך ויש להם תעודה. כמו כן, אותם עורכי דין שעברו את ההכשרה רשומים באתר של האפוטרופוס הכללי.

ולסיכום – ייפוי כוח מתמשך עלות

זהו הליך קצר יחסית וגם הליך הכניסה שלו לתוקף הוא קל ופשוט יחסית לכל אדם. במידה שהממנה חוזר לעצמו והוא שוב כשיר לטפל בעצמו ולדאוג באופן עצמאי לענייניו הרי שבקלות ניתן להקפיא את תוקפו של הייפוי כוח המתמשך, כל שצריך לעשות הוא להודיע על כך לאפוטרופוס הכללי וזהו – החיים חוזרים למסלולם הרגיל כפי שהיה קודם לכן.

קראו גם על: הסכם גירושין הורות משותפת

לתשומת ליבך, המידע בעמוד זה אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. כל המסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת

דילוג לתוכן