חביבי-קובץ' משרד עורכי דין

עובדות חשובות על הסכם ממון על דירה שלא ידעתם

הסכם ממון על דירה

העולם שבו אנו חיים משנה את פניו בכל רגע נתון וצריך להכין את עצמנו לכל תרחיש וסיטואציה. עד לפני כמה עשורים, זוגות שהיו רוכשים דירה לא חשבו מה יקרה ביום שבו, חס וחלילה, הם יפרקו את החבילה. אך כיום, בעולם שבו הנושא של הגירושין תמיד נמצא על הפרק, חשוב מאוד שכל זוג ידע בדיוק מה תהיה החלוקה במקרה שבו הנישואין יעלו על שרטון.

לא מדובר על מצב שהוא מופרך או לא הגיוני, הרי הגירושין הפכו להיות מאוד שכיחים בשנים האחרונות, אחד מכל שלושה זוגות ימצא את עצמו בשלב כזה או אחר של הנישואין על מדרגות הרבנות, ומוטב כי תדעו בדיוק מה תעשו עם הדירה שהגיעה לזוגיות ביחד עם אחד מבני הזוג.

האם ניתן לחתום על הסכם ממון בכל שלב של הנישואין?

במידה שבני זוג לא חתמו על הסכם ממון על דירה בתחילת הדרך, זה לא אומר שלא ניתן יהיה לחתום על הסכם כזה בשלב מתקדם יותר. בניגוד לחוזים או הסכמים אחרים שאמורים להיחתם בתחילת הדרך על מנת שיהיו תקפים, במקרה הזה ההסכם יהיה תקף החל מהרגע שבו הוא נחתם על ידי הצדדים, ובמקרה של זוג נשוי – לאחר אישור ההסכם בבית המשפט לענייני משפחה.

יש לקחת בחשבון שבתחילת הקשר הנטייה להיות נחמדים אחד כלפי השנייה ולוותר אחת לשני גדולה יותר מן הנטייה לעשות זאת כאשר נמצאים לפני משבר בחיי הנישואין. 

יש חוקים שנועדו להגן על רכוש כזה או אחר, אך רצוי לעגן את הנכסים מלפני תחילת הזוגיות וגם כאלה שהגיעו תוך כדי הזוגיות, בהסכם ממון על דירה.

הסכם ממון על דירה חייב להיות מותאם אישית

הסכם ממון על דירה הוא לא עוד חוזה חסר חשיבות, מדובר על חוזה עם השפעה משמעותית על העתיד של בני הזוג. לכן, אי אפשר לחתום על הסכם בנאלי ורגיל, כזה שמורידים מהאינטרנט, צריך לחתום על הסכם שישקף את הרצונות שלכם באופן הכי אישי, כך תוכלו להיות בטוחים כי לא עומדות להיות בעיות בעתיד, כאשר תרצו להשתמש בחוזה.

זוהי הסיבה שאת הסכמי ממון לא כותבים לבד, באופן עצמאי, אלא ראוי ורצוי לבנות את ההסכם ביחד עם איש מקצוע שמכיר את התחום על בוריו וידע לדאוג לשני הצדדים להסכם. ההמלצה היא כמובן לגבש את ההסכם עם משרד עורכי דין בפתח תקווה או בכל אזור אחר בארץ שבו אתם מתגוררים ולהגישו לבית המשפט בתחום בית מגוריכם.

לפני שאתם חותמים על הסכם ממון על דירה, חשוב מאוד לקרוא אותו כמו שצריך ולהבין את כל הסעיפים השונים שהוא מכיל בתוכו. תהיו בטוחים כי הסכם הממון עליו אתם חותמים מתאים בדיוק לסטנדרטים שלכם והוא נבנה כך שהוא מטיב עם הרצונות של כל אחד מהצדדים, רצונות אליהם הגעתם בהסכמה משותפת.

הסכם ממון על דירה עושים עם עורך דין מנוסה 

אז אחרי שהבנתם עד כמה חשוב לשים לב לכל הפרטים הקטנים של ההסכם, כעת אתם צריכים למצוא את עורך הדין שיסייע לכם לגבש את ההסכם האידיאלי לכם. ביחד עם עורך דין מנוסה, תשבו ותנסחו סעיפים המתאימים רק לכם ולחיים המשותפים שלכם, כך תוכלו להביא את עצמכם למצב שבו תוכלו להיות רגועים – בתקווה, כמובן, שלא יהיה צורך להשתמש בהסכם.

הסכם ממון על דירה נועד רק למקרה שבו הנישואין יעלו חס וחלילה על שרטון, והוא צריך להיות אידיאלי עבור כל אחד מהצדדים. עורך דין מקצועי וקשוב שם את טובת שני הצדדים על כף המאזניים, כאשר הוא דואג לבנות להם את ההסכם המושלם עבורם – כזה שיאפשר להם עוד שנים רבות של נישואים משותפים ללא דאגה מה יקרה אם …

מאמר זה אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו ככזה, כל מקרה נבחן לגופו על פי נסיבותיו

דילוג לתוכן