חביבי-קובץ' משרד עורכי דין

עו"ד לענייני צוואות וירושות – מהם התחומים בהם מטפל עורך הדין?

עו"ד לענייני צוואות וירושות

התחומים בהם מטפל עו"ד לענייני צוואות וירושות ?

עו"ד לענייני צוואות וירושות מטפל בבקשות המוגשות לבית המשפט לענייני משפחה. יש מספר סוגי בקשות הנוגעות לצוואות:

1. בקשה למתן צו ירושה – כאשר אין צוואה למנוח או למנוחה.

2. בקשה למתן צו קיום צוואה – כאשר מבקשים לקיים את צוואתו של אדם.

3. בקשה להתנגדות לצוואה – כאשר המבקש או המבקשת טוענים שנגרם להם עוול בצוואה, שהם הודרו באשמת מישהו מן הצוואה ויש סיבות נוספות בגינן מבקשים להגיש התנגדות לצוואה.

4. בקשה להיכלל בתוך הצו ירושה שאותו יתן בית המשפט מאחר והמבקש או המבקשת הם צאצאיו של המנוח.

עו"ד לענייני צוואות וירושות גם עורך צוואות על מנת שאדם יותיר אחריו או אחריה את רצונם האחרון עלי אדמות. על מנת שהצוואה תהיה תקיפה עליה להיערך כאשר האדם נמצא בדעה צלולה ואינו תחת השפעה חיצונית כלשהיא.

רצוי שיהיה תיעוד של וידאו לעריכת הצוואה על מנת למנוע בעיות העלולות לצוץ אי שם בעתיד ואת הצוואה הערוכה כדאי להפקיד אצל רשם הירושות על מנת שניתן יהיה לאתרה בקלות בבוא היום.

מהו הערך המוסף להיעזרות בעו"ד לענייני צוואות וירושות ?

עו"ד לענייני צוואות וירושות הוא עו"ד מקצועי, עו"ד שמתמחה בתחום הצוואות והירושות ויודע כיצד יהיה הכי נכון להציג את המקרה הספציפי של המבקשים / היורשים בפני בית המשפט לענייני משפחה.

עו"ד לענייני צוואות וירושות ידע כיצד לייעל את ההליך כך שיידרש פחות זמן לקבל את הצו המבוקש. ניתן להגיש את הבקשות מבלי להיעזר בעו"ד לענייני צוואות וירושות אבל רצוי להשתמש לשם כך באיש מקצוע כדי למנוע בעיות וסיבוכים מיותרים.

מהן אותן בעיות או סיבוכים העלולים לקרות ?

ובכן, בלא מעט מן המקרים, המובאים בפני בית המשפט לענייני משפחה, מוגשות בקשות התנגדות לקיום הצוואה כפי שהיא נכתבה על ידי המנוח או המנוחה. יש פעמים בהם הבן או הבת של המנוח או המנוחה מרגישים מקופחים שלא בצדק, חושבים שקופחו בשל התערבות חיצונית והשפעה על המצווה ולכן הם מגישים התנגדות לקיום הצוואה ככתבה וכלשונה לבית המשפט.

יש מקרים נוספים, אם כי לא רבים, בהם אדם ערירי הולך לעולמו ומותיר אחריו רכוש רב והסובבים אותו מבקשים לקבל נתח מן הירושה, מסיבה כזאת או אחרת, ולכן הם מגישים בקשה לבית המשפט שיכיר גם בהם כיורשים, או שהמנוח או המנוחה הותירו אחריהם צוואה לפיה היורשים הם השכנים האדיבים שדאגו להם כבני משפחה עד יומם האחרון ואילו המשפחה האמיתית לא טרחה להתעניין בהם אלא כאשר הגיע הזמן לרשת אותם.

בכל המקרים הללו רצוי להיעזר בעו"ד לענייני צוואות וירושות כדי שידע כיצד לנהל את ההליך על הצד הטוב ביותר עבור לקוחותיו באשר הם.

משרד עורכי דין בפתח תקווה חביבי קובץ', עו"ד לענייני צוואות וירושות, יודעים לטפל בעניינים הקשורים לעריכת צוואה, הגשת בקשה לקיום צוואה או לקבלת צו ירושה באופן מקצועי וברגישות רבה.

לתשומת ליבך, המידע בעמוד זה אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. כל המסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת

דילוג לתוכן