חביבי-קובץ' משרד עורכי דין

עורך דין לענייני עבודה – מה חשוב לדעת לפני שפונים אליו?

עורך דין לענייני עבודה

בעיות במקום העבודה יכולות להתרחש כל רגע, לכן חשוב מאוד שיהיה לכם אל מי לפנות על מנת לקבל מענה לכל שאלה או בעיה. איש המקצוע שיכול לסייע לכם להתמודד עם בעיות אישיות או כספיות במקום העבודה הוא עורך דין אשר מתמחה בתחום הספציפי הזה. עורך דין לענייני עבודה הוא האיש הנכון שיכול גם להגיע בזמן הנכון, בעיקר כאשר מדובר בשימוע לפני פיטורין ובטרם עובד או עובדת מוצאים עצמם מפוטרים, בייחוד בתקופה זו של משבר הקורונה.

יש כמה דברים שאתם מוכרחים להיות מודעים אליהם לפני שתפנו אל עורך דין, הרי לא בכל בעיה קטנה תצטרכו להזעיק את עורך הדין. בכדי שתוכלו למנוע מעצמכם עוגמת נפש או סיטואציות בעיתיות, אנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא שיספק לכם את כל המידע הנחוץ.

תוכלו לפנות אל משרד עורכי דין בפתח תקווה או בכל עיר אחרת בידיעה כי מקום העבודה לא יוכל להתנהג אליכם בניגוד לחוק, גם כשכירים יש לכם את הזכויות המגיעות לכם מכוח דיני העבודה. עורך דין מקצועי לדיני עבודה יעמוד לצידכם על מנת להילחם על כל אחת מהזכויות המגיעות לכם.

מדוע צריך לפנות בכלל לעורך דין המתמחה בענייני עבודה?

כל אחד מאיתנו מבלה את רוב השעות היממה בעבודה והמשכורת שאנו מקבלים בכל חודש הם החמצן הכלכלי שלנו. לכן, חשוב מאוד שתקבלו את המשכורת בזמן וגם את כל שאר הזכויות המגיעות לכם כעובדים. אך לצערנו, העולם שבו אנו חיים הוא לא עולם מושלם, ולא פעם קורה שמעסיקים אינם משלמים את המשכורות בזמן, או מפקידים את הפנסיה מכוח חוק ועוד מקרים כאלה ואחרים הנוגעים ליחסי עובד-מעסיק. מקרים אלו עלולים לפגוע בכם ובזכויות שלכם.

במצבים כאלה אתם כמובן לא יכולים לשבת בשקט, אתם תהיו מוכרחים להילחם על הזכויות המגיעות לכם. מכיוון שאין לכם את הידע המקצועי הנדרש לכך, עורך דין לענייני עבודה הוא הכתובת הנכונה. הוא יילחם עבורכם עד אשר תקבלו את מה שמגיע לכם על פי כל דין.

מתי כדאי לפנות אל עורך דין לענייני עבודה?

כמובן שלפני שאתם פונים לעורך דין, מוטב לנסות וליישב את הסכסוכים השונים עם המעסיק. בכל זאת הבעיות עלולות להגיע בגלל חוסר הבנה, אולי נעשו בתום לב, ואם תנסו ליישב את ההדורים – אולי תוכלו להימנע מהצורך לפנות לעורך דין. אך לא תמיד תוכלו ליישב את הסכסוך או את הבעיה באמצעות שיחה ישירה אל מול המעסיק.

במקרה שבו אתם מרגישים שנעשה לכם עוול במקום העבודה, או במקרה שבו אתם חושבים שאתם לא מקבלים את הזכויות המגיעות לכם – זו סיבה מספיק טובה לפנות לעורך דין. תוכלו להתייעץ עם עורך דין האם אכן זכויותיכם קופחו וביחד תוכלו לגבש את האסטרטגיה להמשך הדרך.

האם ניתן לפנות לבית המשפט ללא ייצוג של עורך דין?

ניתן לפנות לבית המשפט גם ללא ייצוג של עורך דין לענייני עבודה, אך יש לקחת בחשבון כי ייצוג לא מקצועי עלול להביא לתוצאה מינימלית במקרה הטוב או לחיוב בהוצאות משפט במקרה הרע יותר. מכיוון שאתם לא מכירים את התחום על בוריו, יהיה לכם קשה מאוד להוציא את המקסימום מהפנייה אל בית המשפט. לא פעם תמצאו את עצמכם לא מצליחים לממש את מלוא הפוטנציאל מהתהליך עצמו.

לכן, אם אתם לא בקיאים מספיק בחוקים ובזכויות המגיעות לכם והמעסיק יגיע עם עורך דין מיומן הוא ככל הנראה יצליח להשיג את מבוקשו. אתם לא יכולים לעמוד מנגד במצב כזה, ולא להילחם על מה שמגיע לכם על פי דין.

איך לבחור עורך דין לענייני עבודה? 

כאשר אתם מתחילים לחפש משרד עורכי דין בפתח תקווה, מוטב כי תחפשו משרד וותיק ומנוסה. כזה שמתמחה באופן ספציפי בנושא של דיני עבודה, כך תוכלו להיות בטוחים כי אתם תקבלו את השירות הטוב ביותר. אם המשרד לא מתמחה בדיני עבודה, אתם עוד עלולים למצוא את עצמכם נופלים בין הכיסאות. כמו כן, רצוי לחפש עורכי דין עם ידע ורקע במשכורות וחשבות שכר. 

בנוסף מוטב כי תחפשו משרד עורכי דין שיש בו צוות שיש לכם איתו אינטראקציה טובה, כי בסופו של דבר האינטראקציה היא המתכון להצלחה. ברגע שאתם תרגישו בנוח עם עורך הדין שלכם, תוכלו לשתף אותו בכל מה שקורה – וביחד איתו תדאגו לקבל את כל מה שמגיע לכם.

מאמר זה אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו ככזה, כל מקרה נבחן לגופו על פי נסיבותיו

דילוג לתוכן