חביבי-קובץ' משרד עורכי דין

הגיע הזמן לחפש משרד עורכי דין בפתח תקווה

משרד עורכי דין בפתח תקווה

בין אם נרצה או לא, עולם המשפט תמיד יהיה רלוונטי לחיים שלנו. לכל רכישה או מכירה שאנחנו מבצעים, לכל חוזה שאנחנו חותמים עליו – יש משמעות משפטית ובעצם, כמעט על כל פעולה שאנחנו מבצעים בחיים ניתן להתבונן מנקודת מבט משפטית. מהעובדה הזו אפשר להסיק שתמיד כדאי שיהיה בהישג יד מספר של משרד עורכי דין בפתח תקווה, על מנת שניתן יהיה להתייעץ עם אנשי מקצוע במקרי הצורך. על אף שהרבה אנשים מבינים זאת ויש להם עורך דין צמוד, חשוב להבין גם שבתחום המשפטים, יש הרבה מאוד עולמות תוכן שניתן להתמחות בהם. כל ענף הוא עולם ומלואו של חקיקה, פסיקות ופרטים שצריך ללמוד ולהכיר. לכן, אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם מקבלים שירות מיטבי מעורך הדין שלכם, כדאי לשים לב שאתם מתייעצים תמיד עם עורכי דין בנושאים שרלוונטיים לתחום ההתמחות שלהם. לפניכם מספר דוגמאות של סוגיות נפוצות אשר לעתים קרובות מצריכים ייעוץ או ייצוג של עורך דין מוסמך שהתמחה בענף הרלוונטי.

משרד עורכי דין בפתח תקווה שעוסק באפוטרופסות

עם העלייה המשמעותית בתוחלת החיים, מוצאים את עצמם ילדים רבים מטפלים בהוריהם כאשר הם מגיעים לגיל זקנה. אחת הסוגיות המשמעותיות שעולה בחלק מהמקרים היא כמובן סוגיית האפוטרופסות. בגילים מתקדמים, לעתים המצב הפיזי או הקוגניטיבי של האדם אינו מאפשר לו עוד לקחת אחריות בלעדית על קבלת החלטות רפואיות, כספיות וכד', מה שפוגע בכשירות המשפטית. במקרים כאלה, לעתים ממונה לקשיש אפוטרופוס אשר מקבל את ההחלטות במקומו. סוגיית האפוטרופסות מורכבת במיוחד – מכיוון שמינוי אפוטרופוס כרוך בשלילת חלק מחירותו של הקשיש, מדובר בעניין רגיש מאוד שחשוב להתייחס אליו ברצינות הראויה. לכן, ישנה חשיבות רבה למעורבות של עורך דין המתמחה בתחום האפוטרופסות.

הסכמי ממון – לא עושים את זה לבד

סוגייה נפוצה נוספת, שחשוב לעסוק בה רק בנוכחות של משרד עורכי דין בפתח תקווה שמתמחה בנושא, היא הסוגייה של הסכמי ממון. היום, יש הבנה הולכת וגדלה של החשיבות של הסכמי ממון. אנחנו רואים יותר ויותר זוגות שמבינים שדווקא כשטוב, כדאי להגיע להסכמות ולהיערך לעתות משבר. כמו כן, יש לא מעט אנשים שבוחרים לא להינשא באופן רשמי ומעדיפים סטטוס של ידועים בציבור. גם במקרה זה, חשוב לערוך הסכם ממון על מנת להסדיר את גורלו של הרכוש המשותף. על אף החשיבות, מובן שמדובר בנושא מורכב שלא קל לעסוק בו. על כן, חשוב ליצור קשר עם משרד עורכי דין בפתח תקווה ולהיעזר בשירותיו של עורך דין מנוסה על מנת להסדיר את הסוגייה.

צוואות וירושות – חייבים עורך דין מומחה

סוגייה נוספת שאמנם לרובנו לא נעים לעסוק בה, אולם היא בעלת חשיבות גבוהה, היא כמובן סוגיית הצוואות. צוואה היא הצהרה רשמית בעלת משמעות משפטית אשר מסדירה כיצד יחולקו הכסף והנכסים של אדם לאחר מותו. באמצעות הצוואה, יכול כל אדם לדאוג שגם לאחר פטירתו, רצונו יתממש. בשל חשיבותו הרבה של העניין והרצון לממש עד כמה שניתן את רצונו של המנוח, ישנן הנחיות מדויקות ומפורטות כיצד יש להכין צוואה. יש לעמוד בכלל ההנחיות באופן מלא על מנת שהצוואה תהיה תקפה ויישום ההוראות שנכללו בה אכן ייאכף על ידי בית המשפט. קיימים סוגים שונים של צוואות, אשר לכל אחד מהם הגדרה ספציפית ורשימה של כללים שיש לעמוד בהם.

מכיוון שמדובר בנושא רגיש מאוד, חשוב להיעזר באיש מקצוע נטול אינטרסים על מנת לוודא כי הדברים מתבצעים בהתאם לרצונו של המוריש. במיוחד לאור ריבוי הפרטים וההנחיות בנושא זה, חשוב ליצור קשר עם משרד עורכי דין בפתח תקווה אשר התמחה בתחום וצבר ניסיון בסוגיות דומות על מנת לוודא כי הצוואה מבוצעת בהתאם להנחיות הקבועות בחוק. במקרה הזה, ברגע שהמוריש הולך לעולמו לא ניתן להשיב את הגלגל לאחור ולכן הצוואה חייבת להתבצע בדיוק מושלם כל עוד אפשר. 

קראו גם על: עורך דין גירושין בפתח תקווה

המאמרים אינם מהווים יעוץ משפטי. ייעוץ משפטי צריך להיות פרטני ובהתאם לנסיבות הספציפיות של כל מקרה לגופו

דילוג לתוכן