חביבי-קובץ' משרד עורכי דין

עו"ד דיני עבודה הכי טובים – איך למצוא?

עו"ד דיני עבודה הכי טובים

אין ספק שמבין מגוון התחומים המשפטיים שמשיקים לחיי היומיום שלנו, התחום של דיני עבודה הוא אחד הבולטים ביותר; וממש כמו בכל תחום אחר, אנחנו לא מבינים עד כמה הנושא משמעותי עד הרגע שבו אנחנו נתקלים בבעיות ומחפשים עו"ד דיני עבודה הכי טובים. בבסיס, מטרתם של חוקי עבודה היא להגן על העובד. דיני העבודה, כתחום, מכירים בפער יחסי הכוחות המשמעותיים בין הפרט לבין מעסיקו, ומנסים לצמצם את הפער על ידי עיגון זכויותיו של העובד. היום אנחנו לוקחים את הנושא כמובן מאליו, אולם עד לא מזמן זכויות עובדים לא היו מעוגנות בחוק. בספרים או בסרטים תקופתיים, ולמעשה גם כיום במדינות עולם שלישי, אנחנו רואים בבירור שזכויות עובדים אינן עניין של מה בכך.

ייחודיותם של דיני העבודה

בשל חשיבותם, חלק לא מבוטל מהחוקים שמרכיבים את דיני העבודה הם חוקי מגן אשר מוגדרים כחוקים קוגנטיים. כלומר, מדובר בחוקים אשר לא ניתן לסתור אותם או לבטלם. אף אם העובד הסכים לחתום על חוזה העסקה אשר סותר את חוקי המגן, חוזה זה לא יהיה קביל וניתן יהיה  לאכוף את החוקים הקוגנטיים על הסעיפים בהם הופר החוק. כזה הוא לדוגמה חוק שכר מינימום, אשר מגדיר את השכר המינימלי שיש לשלם לעובד. גם במצב שבו העובד מסכים לקבל שכר הנמוך משכר המינימום, המעסיק עדיין יהיה מחויב לתשלום שכר המינימום לפחות ובמקרה של תביעה יצטרך לתת את הדין אם חרג מכך.

לדיני העבודה יש היבטים ייחודיים נוספים, הייצוג הכי בסיסי של ההסכמות בין עובד למעסיק הוא כמובן חוזה ההעסקה. באופן כללי, בהקשר של דיני חוזים, אחד העקרונות היסודיים והמשמעותיים ביותר הוא חופש ההתקשרות. כאשר אדם קונה מוצר מסוים או משלם על שירות שמעניק לו אדם אחר, החוק יוצא מנקודת הנחה ששני הצדדים רשאים לקבל איזו החלטה שיבחרו, בכפוף לחוק ולרצונם החופשי של הצדדים. רק במקרים חריגים במיוחד, תוגבל חירותם של הצדדים להגיע להסכמות ביניהם. לעומת זאת, חוזים בתחום של דיני עבודה הם חוזים מורכבים יותר, הם מוגדרים כחוזי יחס, אשר מעגנים התחייבות לתקופת זמן ממושכת וכן מגלמים בתוכם היבט של קשר אישי, שקיים במידה פחותה יותר כאשר מדובר בחוזי עסקה. זו אחת הסיבות למורכבותם של דיני העבודה ולרגישות הרבה הכרוכה בהם.

עו"ד דיני עבודה הכי טובים – על זה אסור להתפשר

מסיבות אלה, חשוב לחפש עו"ד דיני עבודה הכי טובים, אשר יוכלו ללוות את ההליך המשפטי בצורה הרגישה והמקצועית ביותר. בדרך כלל, כאשר אדם נקלע לסכסוך עבודה, הדבר מערב לא מעט רגש ומורכבות וחשוב שיהיה לצידכם לאורך הדרך איש מקצוע איכותי. כמו כן, כמו בכל תחום משפטי אחר, דיני העבודה מעוגנים בחקיקה רשמית אולם מורחבים על ידי פסיקות ותקדימים שנקבעו בבית המשפט, כך שכאשר מחפשים עו"ד דיני עבודה הכי טובים, חשוב לוודא כי הם מכירים היטב את התחום, מתמחים בו ובקיאים בכלל המידע הרלוונטי. אז איך מאתרים עורכי דין איכותיים בתחום של דיני עבודה?

חבר מביא חבר – אחת הדרכים הבטוחות ביותר לאתר אנשי מקצוע איכותיים באופן כללי, היא כמובן דרך המלצות. סכסוכי עבודה, לצערנו, אינם נדירים, וסביר להניח שרבים מהמכרים שלכם נזקקו בשלב כזה או אחר לעורך דין בתחום דיני העבודה. כדאי להתייעץ עם חברים ומכרים ולנסות לקבל המלצות בטוחות על אנשי מקצוע. כמו כן, ניתן למצוא גם ברחבי האינטרנט חוות דעת אודות בעלי מקצוע, ולהבין מי המומלצים ביותר בתחום.

ניסיון במקרים דומים – כאשר אתם יוצרים קשר עם עורך דין בתחום דיני העבודה, כדאי לקיים שיחת ייעוץ לפני שאתם מחליטים לשכור את שירותיו באופן מתמשך. אל תתביישו לשאול על הצלחות עבר ועל ניסיון בעבודה עם מקרים דומים. נסו, במהלך השיחה, להבין גם מה הלך הרוח של עורך הדין שאת שירותיו אתם שוקלים לשכור והאם הוא רלוונטי לגישתכם ולצרכים שלכם.

חביבי-קובץ' משרד עורכי דין בפתח תקווה מומחה בתחום דיני עבודה וישמח לעזור לכם בנושא.

קראו גם על: עורך דין דיני עבודה מומלץ

מאמר זה אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו ככזה, כל מקרה נבחן לגופו על פי נסיבותיו

דילוג לתוכן