חביבי-קובץ' משרד עורכי דין

עו"ד לענייני צוואות וירושות – מה חשוב לדעת לפני פנייה

עו"ד לענייני צוואות וירושות

באלו תחומים מטפל עו"ד לענייני צוואות וירושות ?

עו"ד לענייני צוואות וירושות עורך צוואות ומטפל בבקשות לבית המשפט לענייני משפחה בנוגע לקיום צוואה או בנוגע לצו ירושה. את הבקשה לקיום צוואה יגיש עו"ד לענייני צוואות וירושות במידה והמנוח או המנוחה הותירו אחריהם צוואה, שנכתבה בעודם בחיים ובדעה צלולה. את הבקשה למתן צו ירושה יגיש עו"ד לענייני צוואות וירושות במידה ולא הושארה צוואה על ידי המנוחה או המנוח.

מדוע רצוי להיעזר בעו"ד לענייני צוואות וירושות ?

הגשת בקשה לבית המשפט לענייני משפחה על ידי עו"ד צוואות וירושות המתמחה בתחום תביא לידי כך שההליך יהיה מקצועי יותר, מהיר יותר והרבה פעמים גם זול יותר מאשר להתחיל את ההליך לבד ואז להזדקק לחתימת עו"ד כאן וחתימה שם ולא תמיד זה מתקדם חלק ואז בכל מקרה יש צורך להיעזר בעו"ד לענייני צוואות וירושות.

האמת חייבת להאמר, יש לא מעט בקשות המוגשות ללא עזרה של עו"ד לענייני צוואות וירושות והן עוברות בסדר, אבל אין להקיש ממקרה אחד למקרה אחר. משרד עוה"ד חביבי קובץ' מלווה את לקוחותיו מתחילת ההליך המשפטי ועד לסופו – קבלת צו ירושה או צו לקיום צוואה.

סיבוכים שעלולים לצוץ בעת הגשת בקשה למתן צו ירושה או צו לקיום צוואה

יש הרבה מאוד מקרים המגיעים לפתחו של בית המשפט בהם קרובי משפחה, לפעמים שכנים, מגישים התנגדות לצוואה או מתערבים בהליך של מתן צו ירושה.

זה יכול לקרות כאשר פתאום "צצים" להם צאצאים נוספים שהיורשים, מגישי הבקשה, לא ידעו עד לאותו רגע על קיומם, זה יכול להיות שכנים של מנוח או מנוחה עריריים, אשר פתאום חפצים ברכוש של אותו אדם, בעדיפות על יורשיו על פי דין, וזה יכול להיות כל אדם אחר הטוען כי מגיע לו או לה חלק בירושה של המנוח או המנוחה.

עו"ד לענייני צוואות וירושות ידע לטפל במקצועיות רבה במצב בו מוגשות התנגדויות לצוואה או כאשר יורשים חוקיים נוספים מבקשים לקבל חלק מן הירושה.

האם ניתן להפחית את הסיכויים לסיבוכים משפטיים בעת הגשת הבקשה לצו לקיום צוואה ?

מילת המפתח היא – כן. ניתן לעשות זאת על ידי עריכת צוואה מפורטת מאוד ובנוסף, כאשר רוצים לכתוב צוואה רצוי לגשת לעו"ד לענייני צוואות וירושות המתמחה בתחום מן הסיבה שעו"ד שהתמקצע בתחום ידע לערוך צוואה בהתאם לרצון המצווה ויחד עם זאת להבטיח כי רצונו או רצונה האחרון יתמלא במלואו בבוא היום.

חשוב לאדם שעורך/כת צוואה שרצונו האחרון יכובד ולכן חשוב לעשות כל אשר ניתן על מנת להבטיח זאת ועוד יותר חשוב, לדעתי, לתת למצווה שלוות נפש שהצוואה נערכה באופן המיטבי ביותר.

המאמר נכתב ע"י חביבי קובץ' משרד עורכי דין בפתח תקווה

לתשומת ליבך, המידע בעמוד זה אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. כל המסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת

דילוג לתוכן