חביבי-קובץ' משרד עורכי דין

עורך דין לענייני פנסיה – זכויות עובדי קבלן

למרבה הצער, עדיין יש מעסיקים רבים שאינם מתנהלים מול עובדיהם בהתאם לדיני העבודה וההסכמים הקיבוציים תחתם הם נמצאים וכך קורה לא מעט שזכויותיהם של עובדי קבלן נרמסות.

זכויות עובדי קבלן בתחום הנקיון או בתחום האבטחה בכל הקשור לתנאי העסקת העובדים והתנאים הסוציאליים המגיעים להם נמצאים תחת הסכמים קיבוציים שנועדו להבטיח קבלת תנאים טובים. כדי לדעת בדיוק מה מגיע לנו רצוי לפנות לעורך לענייני פנסיה כדי שיסביר לנו.

זכויות עובדי קבלן בענף הניקיון 

מכוח ההסכם הקיבוצי מגיע לעובדים הפקדות לקרן השתלמות. לא כל עובד בסקטור הפרטי זכאי לקרן השתלמות וזה נחשב להטבה משמעותית. קרן השתלמות היא כמו קופת חסכון ואליה מפקידים כל חודש 10% מהשכר לא כולל שעות נוספות (להלן: "השכר"), 7.5% מפריש המעסיק ן-2.5% מופרשים משכרם של העובדים.

כך גם לגבי ההפקדות לפיצויים, על מעסיק להפקיד 8.33% מהשכר בעוד שפנסיית החובה היא רק 6%.

בהסכם הקיבוצי יש גם תוספת ותק והוראות באשר להתחלת ההפקדות לקרן ההשתלמות והפנסיה ועוד תנאים כאלה ואחרים את שאר ההוראות ניתן למצוא בהסכם הקיבוצי או באמצעות עורך דין לענייני פנסיה שיעזור לכם.

אחריות העובדים בבדיקת זכויות עובדי קבלן

כדי שהעובדים ידעו "בזמן אמת" האם הם מקבלים את כל המגיע להם בהתאם לזכויות עובדי קבלן שתחת ההסכם הקיבוצי המתאים, ובטרם יפנו לעורך דין לענייני פנסיה, יש לבדוק את תלושי השכר שהמעסיק שולח ולשים לב למספר נושאים עיקריים:

  1. הנושא החשוב והעיקרי, מאחר שהוא משולם על בסיס חודשי – האם קיבלנו תשלום עבור כל הימים והשעות שעבדנו ? לשם כך אנחנו צריכים לרשום לנו את השעות בהן אנו עובדים.
  1. האם הפקידו לנו לקופת הפנסיה שלנו ? וכמה? 
  1. האם הפקידו לקרן ההשתלמות ?
  1. האם מגיע לנו תשלום עבור שעות נוספות?

זו רשימה חלקית ומאוד מצומצמת אבל היא יכולה להיות אינדיקציה לשאלה – האם משלמים לנו ונותנים לנו את כל התנאים הסוציאליים המגיעים לנו ?

מעבר לנושאים שמניתי לעיל צריך לבדוק גם האם אנו מקבלים ימי חופש, ימי מחלה, דמי הבראה ועוד. במידה ובבדיקה עולה שמשהו לא שולם רצוי לפנות לעורך דין לענייני פנסיה שיעזור לבדוק באופן מקצועי מה מגיע לכם.

עורך דין לענייני פנסיה יבדוק את הזכויות שלכם, מכוח איזה הסכם קיבוצי הן מגיעות לכם והאם צריך או כדאי לתבוע את המעסיק.

קראו גם על: דיני עבודה פיטורין

לתשומת ליבך, המידע בעמוד זה אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. כל המסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת

דילוג לתוכן