חביבי-קובץ' משרד עורכי דין

עורך דין לענייני פנסיה

עורך דין לענייני פנסיה

עורך דין לענייני פנסיה מטפל בדרך כלל גם בסוגיות נוספות הקשורות לדיני עבודה. לא מעט מעסיקים אינם משלמים לעובדים את כל הזכויות הסוציאליות המגיעות להם מכוח החוק והדין, בין רכיבי השכר שלא משולמים: שעות נוספות, לעיתים גם שעות רגילות, חגים, הבראה, ימי חופש, פנסיה

מה עושים לפני שמגיעים לעורך דין לענייני פנסיה

רצוי שכל עובדת ועובד ידעו כמה הם מקבלים, על מה הוסכם בתחילת ההעסקה ומה מקבלים בפועל ולשם כך עורך דין לענייני פנסיה יכול לעזור. כדי שעובדת או עובד ידעו שמשולם להם ושהם אכן מקבלים את מה שמגיע להם על פי חוק, יש כמה דברים בסיסיים שאותם אפשר לבדוק לפני שפונים לעורך דין לענייני פנסיה

  1. האם קיבלנו הודעה בכתב מהמעסיק על תנאי העבודה שלנו והאם ההודעה מכילה את כל מה שסוכם עימנו?
  2. שיעורי העמלות במידה ומדובר בעבודה עם עמלות מכירה (יש הקוראים לזה בונוסים).
  3. מהם ימי המנוחה בשבוע (בדר"כ יום השבת לעובדים יהודים, יום שישי לעובדים המוסלמים ויום ראשון לעובדים הנוצרים).
  4. על כל תנאי ההסכם להיות לפחות זהים לאמור בחוק או טובים יותר מהדין, אך לעולם לא פחות מהאמור בחוק.
  5. האם אנו מקבלים דמי ההבראה ? ואם כן – האם משולם לנו על פי חוק ועל פי התנאים בחוק ?
  6. פנסיה – כיצד היא משולמת? האם לפי השכר המלא או רק על חלקו?
  7. במידה ויש עמלות מכירה – האם הפנסיה משולמת על סכומי עמלות המכירה?
  8. חובה על המעסיק לתת לעובדים אפשרות לצאת לחופשה שנתית בת 7 ימים רצופים בכל שנה. מדובר בחוק סוציאלי הבא להיטיב עם העובדים, אין זה סוד שכל אדם זקוק למנוחה מידי פעם על מנת "להחליף כוחות" ו"למלא את המצברים" ולכן המחוקק קבע שחובה על המעסיק לאפשר לעובדיו לצאת לפחות לחופשה שנתית אחת ארוכה, בת 7 ימים.

מה עוד כדאי לבדוק לפני שפונים לעורך דין לענייני פנסיה

רצוי לבדוק מה הופקד לקופת הפנסיה, ניתן לעשות זאת באמצעות פניה לחברת הביטוח אליה מופקדים כספי הפנסיה שלך, אך ניתן לעשות זאת גם על ידי כניסה לאזור האישי בחברת הביטוח ולהוריד משם כל מיני דו"חות (שנתיים ורבעוניים) העוסקים במצב הפנסיה, פירוט ההפקדות לפנסיה על ידיד המעסיק (לפי שנים).

במידה וקיים ספק כלשהו לגבי ההפקדות, כגון חוסר בהפקדות, או שסכום ההפקדה אינו תואם לסכומים בתלושי השכר – זה הזמן לפנות לעורך דין לענייני פנסיה.

מה הם הפרמטרים שעורך דין לענייני פנסיה בודק

כאשר עובד או עובדת מגיעים לעורך דין לענייני פנסיה ראוי לבדוק את הכל מהכל, כל מה שבדקתם אתם וגם רכיבי שכר נוספים שאולי "התפספסו" לכם.

בוודאי ובוודאי שיש לבדוק את אותן הדו"חות הפנסיוניים ולוודא שכל מה שצריך להיות משולם אכן שולם, מבחינת חלקו של המעסיק וכן מבחינת חלקו של העובד.

כמו כן, בהתאם לעובד או העובדת המגיעים לעורך דין לענייני פנסיה – יש לבדוק האם חלים צווי הרחבה כלשהם ו/או הסכם קיבוצי החל עליהם.

לסיכום

כולנו עובדים קשה מאוד ובסך הכל רוצים לקבל את השכר שלנו באופן הגון והוגן, כולל כל התוספות המגיעות לנו כמו חופשות, חגים, דמי הבראה וחס וחלילה גם ימי מחלה וכאשר נגיע לגיל הפנסיה – כל שאנו מבקשים זה שהפיצויים שהצטברו לנו וכספי הפנסיה יאפשרו לנו לחיות בנוחות כלכלית מבלי לחשוב מאין יגיע הכסף לצרכים שלנו כאנשים השייכים לגיל השלישי ואילך, זאת בעיקר לאור תוחלת החיים ההולכת ועולה.

משרדי עורכי דין בפתח תקווה חביבי קובץ' כאן לשירותם, נשמח לעזור בכל שאלה.

לתשומת ליבך, המידע בעמוד זה אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. כל המסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת

דילוג לתוכן